Ubezpieczenie transportu ciężkiego (OCPD)

Ochrona z tytułu niewykonania, nienależytego wykonania umowy

Zabezpieczenie w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia towaru oraz opóźnienia dostawy

Pokrycie kosztów związanych z przechowaniem ładunku oraz obrony sądowej w przypadku wystąpienia zdarzenia


Ubezpieczenie przewoźnika


Ubezpieczenie przewoźnika

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z transportowaniem towarów wymaga stawiania czoła licznym wyzwaniom. Właściciele floty pojazdów użytkowych, zajmujący się przewozem produktów, są narażeni na szereg zagrożeń. Wypadek, awaria, uszkodzenie lub kradzież ładunku mogą znacząco zakłócić działalność firmy i wywołać niepotrzebny stres. Wybierając dobre ubezpieczenie przewoźnika, masz pewność, że otrzymasz wsparcie oraz niezbędną pomoc, aby szybko wrócić na właściwą drogę. Skutecznie zabezpieczysz finanse swojej firmy i będziesz mógł skupić się na jej stabilnym rozwoju.

Ubezpieczenie przewoźnika – na czym polega?

Opisywane ubezpieczenie jest dedykowane przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność krajową lub międzynarodową w zakresie drogowego przewozu towarów, oznaczoną kodem PKD 49.41.Z. Dzięki ubezpieczeniu przewoźnika zyskujesz skuteczną ochronę w przypadku uszkodzenia, kradzieży lub zniszczenia ładunku oraz opóźnienia dostawy. W ten sposób niwelujesz finansowe ryzyko nienależytego wykonania umowy. Co istotne, ubezpieczenie przewoźnika jest dobrowolne – w przeciwieństwie do klasycznej polisy OC, nie masz obowiązku jego wykupu.

Ubezpieczenie transportu ciężkiego – dlaczego warto?

Jak wspominaliśmy – ubezpieczenie dla przewoźników jest dobrowolne, ale w praktyce mało który właściciel firmy transportowej z niego rezygnuje. Ochrona finansów przedsiębiorstwa to nie jedyna zaleta tej polisy. Istotnym atutem ubezpieczenia transportu ciężkiego jest również fakt, że potencjalni klienci firm przewozowych o wiele chętniej wybierają te podmioty, które dysponują odpowiednią polisą. Dobre ubezpieczenie pomaga zdobyć zaufanie wielu kontrahentów.

BLOG

Aureus Leasing Sp. z o.o. ul. Pionierów 8, 44-117 Gliwice | NIP 631 264 4058 | REGON 242 799 493