aureus_logo-new

Leasing na samochody używane

Leasing – samochody używane. Jak wygląda rynek?

Leasing to łatwy i szybki sposób finansowania nowych i używanych pojazdów. Obecnie, prawie każdy producent nowych samochodów posiada własne usługi finansowe, oferując swoim klientom załatwienie wszelkich formalności w jednym miejscu, w jeden dzień, łącznie z zarejestrowaniem czy ubezpieczeniem pojazdu.

SYTUACJA POJAZDÓW UŻYWANYCH

Rynek samochodów używanych w Polsce jest w coraz lepszej kondycji. Może o tym świadczyć chociażby fakt, iż w ciągu tego roku dealerzy i dostawcy samochodów używanych wystawili już 1 450 000 ofert sprzedaży. O ten olbrzymi rynek walczy wiele Towarzystw leasingowych, proponując korzystne finansowanie, podobnie, jak w przypadku rynku pojazdów nowych.

SZYBKO I WYGODNIE

Decydując się na leasing pojazdu używanego nie musimy się niczym martwić. Wystarczy wybrać konkretną markę, model, wyposażenie pojazdu i tyle. Po podpisaniu umowy leasingowej odbieramy samochód już zarejestrowany i ubezpieczony. Finansowanie w leasingu jest korzystniejsze niż w kredycie. Towarzystwa leasingowe do oceny zdolności klienta wymagają zazwyczaj jedynie przedstawienia dokumentów rejestrowych firmy. Wynika to z braku ustawowego obowiązku badania zdolności kredytowej klienta, jaki z kolei posiadają banki. Zdolność leasingowa jest badana w sposób zdecydowanie mniej restrykcyjny.

WIEK SAMOCHDU UŻYWANEGO A LEASING

Leasingodawcy oferują warunki cenowe dla pojazdów do 3 lat tożsame z warunkami dla nowych pojazdów, ponieważ dążą do zdobycia jak największej części rynku samochodów używanych. Obecnie możemy w dobrej cenie kupić również samochody starsze niż 3 lata. Chcąc sprostać oczekiwaniom Klientów, Towarzystwa chętnie leasingują pojazdy do 10 lat oraz specjalistyczne takie jak: wywrotki, HDS, betonomieszarki itp. nawet do lat 16.

POCHODZENIE POJAZDU

Wyboru dostawcy dokonuje klient, który po podpisaniu umowy przejmuje wszelkie prawa z tytułu rękojmi i gwarancji. Zdecydowana większość firm leasingowych preferuje dostawców, którzy specjalizują się w sprzedaży samochodów używanych. Towarzystwa leasingowe współpracują i wspierają transakcje z zaufanymi, autoryzowanymi sprzedawcami. Kupując pojazd u takiego dostawcy, klient ma pewność, że otrzyma rzetelną informację o historii pojazdu, pełną dokumentację, oryginalny przebieg, roczną gwarancję oraz bezpieczeństwo transakcji. Co więcej, opłata wstępna może wynosić nawet jedynie 1%, co jest bardzo istotne dla Klientów kupujących swoje wymarzone. auto.

W PRAKTYCE

Leasing samochodu używanego cieszy się niesłabnącą popularnością. Aby mieć pewność zakupu pojazdu, należy korzystać z usług sprawdzonych dostawców. Z takimi dostawcami, jako Aureus Leasing współpracujemy od wielu lat. Oferujemy swoje usługi leasingowe od 10 lat, dzięki czemu jesteśmy w stanie wynegocjować dla Klienta najlepsze warunki, w tym najniższą opłatę wstępną. Mając na uwadze komfort nabycia pojazdu używanego, czas transakcji leasingowej skracamy do minimum. Zapraszam do kontaktu z naszymi handlowcami, którzy są dostępni na terenie całego kraju.