aureus_logo-new

Ubezpieczenie na życie

ochrona całą dobę

wypłata świadczenia w sytuacji trwałej utraty zdrowia, śmierci lub wskutek choroby czy nieszczęśliwego wypadku

wiele świadczeń dodatkowych

Ubezpieczenie na życie - całodobowa ochrona

Ubezpieczenie na życie to niezwykle ważna forma ochrony zarówno dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy mieć pewność, że w razie naszej nieoczekiwanej śmierci, nasza rodzina otrzyma odpowiednią pomoc finansową, która pozwoli im godnie żyć bez nas. 

Ale ubezpieczenie na życie to nie tylko dodatkowa gotówka dla rodziny - to także szereg dodatkowych korzyści, takich jak assistance medyczny czy pomoc

w organizacji opieki nad dziećmi w przypadku naszej nieobecności. 

W naszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze korzyści związane z posiadaniem ubezpieczenia na życie oraz pomóc wybrać odpowiednią polisę dla siebie i swojej rodziny. Nie czekaj, zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, którego głównym celem jest zapewnienie finansowego wsparcia dla bliskich osoby ubezpieczonej w przypadku jej śmierci. Ubezpieczenie na życie może być również wykorzystywane do zabezpieczenia finansowego w przypadku poważnej choroby lub niezdolności do pracy. 

W zależności od rodzaju polisy ubezpieczeniowej wypłata świadczenia może nastąpić w jednorazowej wypłacie lub w formie comiesięcznych rat.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Przede wszystkim umożliwia ono zabezpieczenie finansowe dla bliskich osoby ubezpieczonej w przypadku jej śmierci lub poważnej choroby. Dzięki ubezpieczeniu na życie można również zabezpieczyć swoje finansowe zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny czy pożyczka, tak aby nie obciążać bliskich w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.  Warto również pamiętać, że ubezpieczenie na życie może być wykorzystywane jako dodatkowe źródło dochodu w przypadku niezdolności do pracy.

Polisa na życie może być obowiązkowa

Przy kredycie hipotecznym na budowę lub zakup domu ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe. Albo kupisz je samemu, albo bank Ci je kupi i każe za nie zapłacić. Inaczej nie dostaniesz kredytu. Podobnie w przypadku kredytów i leasingów bardzo drogich samochodów i sprzętów. Niektóre firmy będą wymagać dodatkowego zabezpieczenia na wypadek zgonu korzystającego. 

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Zakres ubezpieczenia na życie zależy od rodzaju polisy ubezpieczeniowej oraz dodatkowych opcji, które zostały wybrane. W zależności od tego polisa ubezpieczenia na życie może obejmować:

 • wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej,
 • wypłatę świadczenia w przypadku poważnej choroby lub niezdolności do pracy,
 • zabezpieczenie finansowe zobowiązań, takich jak kredyt hipoteczny lub pożyczka,
 • dodatkowe źródło dochodu w przypadku niezdolności do pracy,
 • opcjonalne rozszerzenia ubezpieczenia, takie jak na przykład ochrona w razie wypadku lub hospitalizacji.

Konkretny zakres ubezpieczenia na życie zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań osoby ubezpieczonej, a także od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Cena ubezpieczenia na życie zależy od wielu czynników, takich jak:

 • wiek i stan zdrowia osoby ubezpieczonej, 
 • wysokość sumy ubezpieczenia, 
 • okres ochrony,
 • rodzaj polisy,
 • dodatkowe opcje,
 • zakres ubezpieczenia. 


Dlatego też trudno jest podać jednoznaczną cenę ubezpieczenia na życie. Najlepiej skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym lub bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, aby uzyskać indywidualną wycenę ubezpieczenia na życie.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Ze względu na strukturę, ubezpieczenia na życie dzielimy na:

 • indywidualne ubezpieczenie - jedna polisa = jeden ubezpieczony,
 • grupowe ubezpieczenie na życie - ubezpieczonych jest więcej niż 2 (np. rodzinne ubezpieczenie). 

Ze względu na charakter ubezpieczenia, możemy je podzielić na ubezpieczenia:

 • na życie - odszkodowanie tylko za zgon, może być modyfikowane przez okoliczności śmierci,
 • na życie i zdrowie - oprócz odszkodowania za zgon otrzymasz także świadczenie za choroby czy wypadki,
 • na życie i dożycie, gdzie oprócz odszkodowania na wypadek śmierci ubezpieczonego czy w przypadku poważnego zachorowania otrzymasz odszkodowanie, a po osiągnięciu konkretnego wieku, dostaniesz pieniądze.


Oferty ubezpieczenia na życie i zdrowie mogą także zawierać assistance medyczny, czyli usługi pomocowe w obrębie zachorowań i wypadków. Najpowszechniejsze usługi assistance medycznego to:

 • opieka nad dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi w razie hospitalizacji, 
 • transport medyczny,
 • wizytę lekarza, 
 • dostarczenie leków, 
 • organizację rehabilitacji, 
 • pomoc chorym dzieciom np. w organizacji nauki w domu itd. 


Ogólnie rzecz biorąc, assistance medyczny w ubezpieczeniu na życie ma na celu zapewnienie dodatkowego wsparcia i ułatwienia dla osób, które potrzebują pomocy w zakresie zdrowia i opieki medycznej. 

Ubezpieczenie na życie w Aureus - najlepszy wybór

W Aureus oprócz finansowania pojazdów i sprzętu zajmujemy się także ubezpieczeniami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie na życie będzie Ci potrzebne zarówno przy kredycie hipotecznym na dom, jak i przy leasingu samochodu o wysokiej wartości. 

Pomożemy Ci przy wyborze zarówno formy finansowania, jak i ubezpieczenia pod to finansowanie. Pracujemy w branży od ponad 15 lat. Niektóre wymogi i warunki znamy na pamięć, dzięki czemu dobierzemy takie ubezpieczenie, które będzie dobre dla Ciebie.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na życie

Jak działa ubezpieczenie na życie?

W zależności od rodzaju ubezpieczenia i zakresu otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia na życie w przypadku problemów zdrowotnych, a w razie najgorszego - Twoja rodzina dostanie pieniądze. 

W przypadku umów dodatkowych muszą zajść określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia okoliczności, np. jeśli ubezpieczony umrze, zanim jego dzieci osiągną pełnoletniość, to dzieci dostaną rentę. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić zakres takiego ubezpieczenia i warunki otrzymania świadczenia. Warto także poznać listę wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, w których nie otrzymasz odszkodowania. Tę listę znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia. To przeważnie długie i skomplikowane dokumenty, ale agent ubezpieczeniowy na Twoje życzenie powinien Ci je wytłumaczyć. 

Czy warto patrzeć na ranking ubezpieczeń na życie?

Najczęściej nie, dlatego że firmy ubezpieczeniowe często opłacają, czy wręcz tworzą całe strony pod takie rankingi. Warto sprawdzać opinie na temat ubezpieczeń, na które firmy nie mają wpływu (np. na stronach porównywarek czy w Google) oraz opinie znajomych.Aureus  Sp. z o.o.

NIP 631 264 4058

REGON 242 799 493

Biuro Gliwice

ul. Pionierów 8,

44-117 Gliwice


Biuro Tarnobrzeg

Al. Warszawska 227/B

lok BA 01,

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny

39-400 Tarnobrzeg


Biuro Andrychów

ul. Fabryczna 3b,

34-120 Andrychów


Oddział Północ

Kartuzy

ul. Kościuszki 27

83-300 Kartuzy

tel. +48 690 016 356Przestępcy dzwonią

w imieniu Aureus

Odbierasz telefon bo na ekranie widzisz numer infolinii Aureus ?

Nie zamawiałeś kontaktu, ale rozmówca mówi,

że składałeś wniosek leasingowy/kredytowy

i chce potwierdzić Twoją tożsamość?

Nie daj się nabrać, to oszustwo!