Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego i upraw rolnych

Ubezpieczenie upraw rolnych i gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych;

Ubezpieczenie obiektów budowlanych o powierzchni powyżej 20 m2, które są trwale związane z gruntem.

Ubezpieczenie upraw rolnych


Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Proponujemy kompleksowy pakiet ubezpieczeń rolniczych, obejmujący zarówno obowiązkowe, jak i dobrowolne polisy dla osób fizycznych prowadzących gospodarstwo o łącznej powierzchni powyżej 1 ha. Współpracując z nami, możesz liczyć na sprofilowane oferty, atrakcyjne warunki, jasne zasady oraz minimum formalności.

Jesteśmy ekspertami na rynku ubezpieczeń rolniczych

Tym, co wyróżnia Aureus spośród wielu działających na rynku brokerów ubezpieczeniowych, jest bezwzględne skupienie wyłącznie na interesach naszych klientów. Dzięki temu, że nie jesteśmy powiązani biznesowo z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym, możemy zaproponować najkorzystniejsze warunki ubezpieczenia gospodarstw rolnych, bez ukrytych opłat i dodatkowych prowizji.

Obowiązkowe ubezpieczenie gospodarstwa rolnego – budynki

Zgodnie z ustawą, ubezpieczenie budynków w gospodarstwach rolnych jest obowiązkowe w przypadku łącznej powierzchni gospodarstwa powyżej 1 hektara. Dotoczy ono wszystkich budynków o powierzchni powyżej 20m2, pod warunkiem ich trwałego związania z gruntem. Będą to więc m.in. stodoły i chlewnie, obory, magazyny paszowe, garaże, kurniki, ale również budynki mieszkalne. Objęciu obowiązkową ochroną nie podlegają natomiast niezwiązane na stałe z gruntem konstrukcje, takie jak wiaty, tunele foliowe czy blaszane garaże.

Ubezpieczenie upraw rolnych

Drugim obszarem, w którym jako broker ubezpieczeniowy zapewniamy kompleksowe wsparcie, jest ubezpieczenie upraw rolnych. W zależności od potrzeb polisa może obejmować zarówno wszelkiego rodzaju zboża i uprawy polowe, jak i drzewa oraz krzewy owocowe, a także ziemniaki, tytoń, chmiel czy inne nasadzenia. Spełnienie obowiązku ubezpieczenia uprawy rolnej następuje już w przypadku zawarcia polisy obejmującej 1 ryzyko. Najczęściej wybieranym typem ochrony jest osłona od gradobicia. Warto jednak skorzystać z zakresu rozszerzonego, wybierając ubezpieczenie gospodarstwa rolnego i upraw od suszy, powodzi, wiosennych przymrozków czy nawałnic. Naszym największym atutem jest wieloletnia obecność na rynku ubezpieczeń rolniczych oraz doskonała znajomość tej branży. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować dedykowane ubezpieczenie upraw rolnych oraz zabudowań, w pełni dopasowane do rodzaju produkcji rolnej oraz skali prowadzonej w gospodarstwie działalności.

Już dziś sprawdź naszą ofertę i otrzymaj spersonalizowane oferty na ubezpieczenie gospodarstwa rolnego. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić i poznaj wszystkie korzyści płynące ze współpracy z doświadczonym brokerem ubezpieczeniowym

Zobacz też: Leasing samochodu używanego w Aureus

BLOG

Aureus Leasing Sp. z o.o. ul. Pionierów 8, 44-117 Gliwice | NIP 631 264 4058 | REGON 242 799 493