aureus_logo-new

Leasing samochodu - samochody osobowe i do 3.5t

Otrzymasz oferty z pięciu podmiotów leasingowych

Finansujemy wszystkie marki i modele aut

Auta do 96 miesięcy

Udział własny już od 0%

Minimum formalności i szybka decyzja

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Szybka oferta leasingu ▼
Krok 1 z 7

Leasing na samochód - czy się opłaca?

Leasing na samochód to stosunkowo nowa, ale z roku na rok zdobywająca coraz więcej zwolenników, forma finansowania. Ten rodzaj umownych stosunków cywilnoprawnych ma bardzo wiele zalet. Nadal pokutuje przekonanie, że z dobrodziejstw takiego rodzaju umowy mogą korzystać tylko przedsiębiorcy. Tymczasem leasing konsumencki na samochód czy leasing bez działalności gospodarczej cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto także pamiętać o tym, że w leasing można wziąć nie tylko nowe rzeczy: leasing na samochody używane jest jednym z najpopularniejszych. W przeciwieństwie do kredytu, nie wnioskujemy o gotówkę, ale o możliwość korzystania z przedmiotu leasingu na warunkach zawartych w umowie. Decyzję o przyznaniu leasingu otrzymuje się niezwykle szybko (nawet w 24 godziny), często wymaganych jest mniej dokumentów i formalności niż przy procedurze przyznawania kredytu, a dodatkowo odbierany pojazd jest już zarejestrowany i ubezpieczony. Po zakończeniu spłat raty leasingowej samochód można odkupić po ustalonym wcześniej w umowie procencie jego wartości. Rozważając czy bardziej będzie nam się opłacało wziąć kredyt czy leasing na nasz wymarzony samochód warto pamiętać o tym, że w przypadku wyboru leasingu wzrasta nasza zdolność kredytowa, co z kolei pozwala na zakup droższego pojazdu – nawet do kwoty 500 tys. Raty można spłacać nawet przez 84 miesiące. W ofercie Aureus znajduje się wiele wariantów dopasowanych do indywidualnych wymagań i potrzeb. Nieważne, czy interesuje Cię leasing na zakup samochodu używanego, leasing maszyn budowlanych czy leasing na zakup samochodu używanego – u nas znajdziesz najlepszą ofertę.

Leasing – samochody używane

Tak jak już wspomnieliśmy, leasing można wziąć także na rzeczy używane, w tym na samochody. Wiek pojazdu nie jest przeszkodą – w swojej ofercie posiadamy leasing zarówno na pojazdy 2-3 letnie jak i takie, które mają 10 lat, a pojazdy specjalistyczne nawet do lat 16. Warto podkreślić, że samochód 3-letni otrzymuje takie same warunki finansowe jak ten nowy, od dealera z salonu. Ważnym aspektem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze samochodu używanego, który chcemy wziąć w leasing, jest wybór sprawdzonego dostawcy. Aureus jest firmą, która działa na rynku finansowym od kilkunastu lat. Przez ten czas nawiązaliśmy współpracę z wieloma dostawcami i współpracujemy tylko z tymi sprawdzonymi. Możecie być Państwo pewni, że wybrany przez Was samochód będzie sprawdzony, a zakup bezpieczny.

Leasing nowego auta

Leasing można wziąć także na nowy samochód. Dzięki minimalnym formalnościom i różnego rodzaju wariantom, np. popularnemu wśród przedsiębiorców leasingowi operacyjnemu na samochód osobowy, jest to opcja, którą warto skonfrontować z kredytem samochodowym. W przypadku leasingu konsumenckiego na samochód mamy możliwość finansowania pojazdów o większej wartości niż w przypadku kredytu. Warto także zwrócić uwagę na leasing mobilny – polegający na wynajmie długoterminowym oraz na leasing mierzony kilometrami, w którym koszty są uzależnione od liczby przejechanych kilometrów. W obu przypadkach czas spłaty rat wynosi od 24 do 60 miesięcy. Leasing na nowe auto to naprawdę wiele atrakcyjnych wariantów. Aby poznać je wszystkie i wybrać najkorzystniejszy dla siebie, zapraszamy do kontaktu z ekspertami Aureus.

Leasing operacyjny samochodu osobowego

W naszej ofercie znajduje się wart zainteresowania leasing operacyjny na zakup samochodu osobowego. Ze względu na jego zalety tę formę finansowania wybiera aż 80% przedsiębiorców. Samochód jest wtedy zaliczany w poczet majątku leasingodawcy i to on ma obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Wszelkie opłaty, np. wstępna, zaliczane są do kosztów podatkowych. Dobrą informacją dla zabieganych przedsiębiorców jest fakt, że w tym przypadku wymaganych jest minimum formalności oraz uproszczona procedura dokumentowania dochodów. To dobre rozwiązanie gdy chcemy inwestować w rozwój swojej firmy: cena wybranego samochodu może sięgać 500 tys. zł., do kwoty 100 tys. zł. nie jest wymagana zgoda współmałżonka. Na tak dużą inwestycję można pozwolić sobie już w momencie, kiedy wpłacimy zaledwie 1% wartości samochodu. Można także zdecydować się na rozłożenie rat leasingowych nawet na 84 miesiące! Taki rodzaj leasingu daje możliwość odliczenia całej raty leasingowej od kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość płacenia i rozliczania podatku VAT wraz z kolejnymi ratami.

Leasing konsumencki na samochód

Nawet jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, możesz skorzystać z tzw. leasingu konsumenckiego na samochód. To świetne rozwiązanie, ponieważ wymaganych jest mniej formalności niż w przypadku kredytu samochodowego. W przypadku leasingu konsumenckiego na samochód możesz zakupić zarówno pojazd nowy, jak i używany, a zakup taki zwiększa Twoją zdolność kredytową. Jako leasingobiorca możesz także liczyć na korzystniejsze warunki ubezpieczenia oraz jego większą ochronę (oprócz OC konieczne jest także ubezpieczenie AC i NNW). Wartość takiego leasingu może sięgać 100 tys. zł.

Jakie zalety ma leasing nowego auta?

Wybierając leasing samochodu, powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób zamierzasz wykorzystywać samochód w bieżącej działalności. Jeśli auto służyć ma do wykonywania dużych przebiegów lub planujesz wykorzystywać je przez okres kilku lat, najlepszym rozwiązaniem będzie leasing samochodu nowego. Jego najważniejsze zalety to m.in.: gwarancja wyższej wartości pojazdu w stosunku do ceny zakupu po zakończeniu leasingowania.

Leasing samochodu używanego – główne korzyści

Biorąc w leasing samochody używane, oszczędzasz na wartości auta – niższa cena pojazdu może wygenerować spore oszczędności, nawet kosztem nieco droższej eksploatacji. Jeżeli pojazd firmowy lub finansowany przez leasing bez działalności gospodarczej będzie wykorzystywany sporadycznie na krótszych odcinkach, kilkuletnie auto może okazać się lepszym wyborem niż leasing nowego auta.

Leasing samochody używane – podstawowe zalety

- niższa cena auta oznacza niższą ratę leasingu,

- indywidualnie dopasowany koszt wykupu po zakończeniu okresu finansowania,

- możliwość negocjacji wysokości opłaty wstępnej oraz wielkości kolejnych rat.

Leasing na samochód a źródło pochodzenia auta

Zarówno nowe, jak i używane samochody pod leasing mogą pochodzić od dealerów lub z salonu. Jednocześnie, umożliwiamy leasing samochodów używanych ze sprawdzonych komisów samochodowych, firm zajmujących się sprzedażą pojazdów, a także leasing na samochód z zagranicy

Leasing dla nowych firm

Panuje błędne przekonanie, że leasing samochodu to opcja finansowania pojazdu zarezerwowana wyłącznie dla firm z długoletnim stażem na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, iż coraz więcej instytucji finansowej oferuje leasing bez działalności gospodarczej, nikogo nie dziwi, że staje się on dostępny także dla nowych lub od niedawna funkcjonujących przedsiębiorstw. Z tej atrakcyjnej formy nabycia pojazdów mogą skorzystać m.in. start-upy, czyli innowacyjne przedsiębiorstwa z wielu sektorów gospodarki, a także biznesy, które dopiero wchodzą na rynek i poszukują sposobu na obniżenie kosztów operacyjnych. W zależności od wewnętrznych regulacji instytucji finansującej możliwość uzyskania leasingu na samochód będzie dostępna:

- już od pierwszego dnia działalności,

- po minimum 3 miesiącach funkcjonowania na rynku,

- od pół roku działalności.

Niewątpliwą zaletą leasingu dla nowych firm jest uproszczona procedura, znacznie zwiększająca szansę na otrzymanie korzystnych warunków finansowania. Chcąc wziąć samochód w leasing jako świeżo upieczony przedsiębiorca, powinieneś jednak przygotować się na to, że bank będzie oczekiwać od Ciebie wyższego wkładu własnego.

Dlaczego leasing na samochód, a nie kredyt samochodowy?

Istnieje kilka istotnych powodów, dla których leasing samochodu dla firmy lub osoby prywatnej będzie bardziej atrakcyjną formą finansowania od kredytu bankowego. Przede wszystkim, leasing będzie odpowiedni dla konsumentów, którzy chcą otrzymać samochód, który ma szybko zacząć „zarabiać” przy jednoczesnym, optymalnym wykorzystaniu posiadanego kapitału. Formalności przy ubieganiu się o leasing na samochód jest zwykle mniej niż przy kredycie, przez co cała procedura jest krótsza i mniej wymagająca. Współpracujący z Aureus leasingobiorcy mogą również liczyć na preferencyjną ofertę sprofilowaną pod swoją branżę, co wiąże się z dodatkowymi rabatami oraz udogodnieniami, np. ochroną prawną czy dedykowanym ubezpieczeniem.

Wykup samochodu po leasingu

Po zakończeniu okresu spłaty leasing na samochód może zostać zamieniony na wykup pojazdu za ułamek jego wartości. Leasingobiorca nie jest zobowiązany do takiej transakcji, jednak w wielu przypadkach możliwość kupna auta za atrakcyjną cenę stanowi rozwiązanie, z którego przedsiębiorcy oraz konsumenci indywidualni bardzo często korzystają. Masz sporo czasu, aby zastanowić się nad tym, czy chcesz wykupić pojazd po zakończeniu umowy, ponieważ kwota wykupu ustalana jest już przy jej podpisywaniu. Niekiedy cena transakcji wynosi mniej niż 1% wartości samochodu.

Jak wybrać dobry leasing samochodu?

Porównując poszczególne oferty leasingu, upewnij się, że wybrana przez Ciebie opcja pod każdym względem odpowiada Twoim indywidualnym oczekiwaniom. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy naszych doradców. Aureus jako broker leasingowy zaproponuje Ci idealnie dopasowane oferty leasingu samochodów osobowych oraz dostawczych. Nie czekaj – skontaktuj się z nami i już dziś otrzymaj najkorzystniejsze warunki oraz wsparcie doświadczonych ekspertów.

Leasing samochodu używanego – jakie warunki należy spełnić?


Decydując się na leasing samochodu używanego, należy mieć świadomość kilku podstawowych warunków tego typu umowy. Pierwszorzędną kwestią pozostaje tutaj wiek pojazdu. Leasingodawca musi mieć pewność wartości samochodu i jego bezawaryjności, dlatego najczęściej leasingowanie samochodów używanych ogranicza się do ofert aut mających nie więcej niż 8 lat. Od tej zasady istnieją wyjątki, analizowane indywidualnie przez firmę leasingową. Wiek pojazdu ma bezpośredni wpływ na maksymalny okres leasingu. Oznacza to, że suma trwania leasingu i wieku samochodu nie powinna przekraczać 10 lat. Oznacza to, że jeśli chcemy umowę leasingową podpisać na 3 lata, to wiek pojazdu nie powinien przekraczać 7 lat. Leasing samochodu z drugiej ręki pociąga za sobą konieczność wniesienia wpłaty wstępnej, określanej niekiedy jako czynsz inicjalny. Procentowa wartość tej opłaty kształtuje się najczęściej na poziomie 10-20 % wartości samochodu. Maksymalna kwota wpłaty własnej doczekała się regulacji prawnych i wynosi 45%.


Firma leasingowa będzie wymagała dostarczenia dokumentów, które poświadczą pewne źródło pochodzenia auta. Najlepiej zakup używanego auta przeprowadzić z autoryzowanym dealerem lub komisem o ugruntowanej pozycji na rynku. Co więcej, zapisy większości umów leasingowych wymagają pełnej faktury VAT.


Leasing samochodu poleasingowego – czy taka opcja jest możliwa?


W kwestii leasingowania samochodów z rynku wtórnego, pojawia się pytanie o flotę pojazdów poleasingowych. Okazuje się, że takie auta bardzo często włącza się jako przedmiot kolejnej umowy leasingowej. Opcja leasingowania samochodu poleasingowego przynosi korzyści formalne i techniczne. Auta poleasingowe zazwyczaj wyróżniają się młodym wiekiem oraz brakiem uszkodzeń mechanicznych. Utrzymanie pojazdu w dobrej kondycji leżało w interesie pierwszego leasingodawcy. Większa część leasingu samochodu używanego dotyczy właśnie aut poleasingowych, które wciąż mają dużą wartość techniczną i nominalną.


Leasing samochody używane – ile lat może mieć pojazd objęty umową leasingową?


Dla pojazdów używanych, leasing samochodu pozostaje w dużej mierze zależny od indywidualnej polityki firmy leasingodawcy. Wieloletnia praktyka pokazuje, że większość pojazdów nie przekracza wieku 5 lat. Takie podejście firm leasingowych ma uzasadnienie w chłodnej ocenie finansowej. Starsze samochody pozostają o wiele bardziej narażone na awarie wynikające ze zużycia podzespołów. Z tego powodu leasing samochodu używanego często obejmuje pojazdu poleasingowe. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, takie postępowanie ma głębokie uzasadnienie ekonomiczne. Leasing auta trzy- lub czteroletniego, o sprawdzonej historii i z niedużym przebiegiem, okazuje się atrakcyjną propozycją dla obu stron transakcji.


Leasing na samochód używany – kiedy warto rozważyć tę formę leasingu?


Wybierając leasing samochody używane stają się atrakcyjną opcją ze względu na koszty. Leasing samochodu w tej formie umożliwia pozyskanie pojazdu wyższej klasy, przy jednoczesnym utrzymaniu wydatków na rozsądnym poziomie. Leasing nowego auta nierzadko przekracza możliwości klienta prywatnego. Leasing samochodu używanego doskonale sprawdzi się w przypadku firm transportowych, posiadających flotę nawet kilkunastu pojazdów. Wybór leasingu na samochody używane pomoże w optymalizacji kosztów działalności. Leasing samochodu z rynku wtórnego możliwy jest także dla pojazdów zza granicy. Niektóre firmy leasingowe dają możliwość samodzielnego wykupienia i sprowadzenia pojazdu, a następnie objęcia go umową na tzw. zwrotny leasing na samochód.


Leasing bez działalności gospodarczej – czy jest możliwy?


Leasing bez działalności gospodarczej dotyczy oferty skierowanej do konsumentów prywatnych. W tej formie leasing nowego auta jest jak najbardziej możliwy, przynosząc szereg niezaprzeczalnych korzyści. Konsumencki leasing nowego auta nie wymaga wielu formalności. Wśród wymagań znajdziemy przeważnie zaświadczenie o dochodach i źródłach ich uzyskania. Leasing nowego auta dla osób prywatnych daje dostęp do pełnej gamy pojazdów dostępnych na rynku. Podobnie jak w przypadku firm, leasing konsumencki daje możliwość wykupienia samochodu po ustaniu umowy. Do tego czasu jednak w leasingu nowych aut przedmiot umowy pozostaje własnością firmy leasingowej, a klient ma prawo jego odpłatnego użytkowania.


Leasing nowego auta – najważniejsze koszty


W przypadku leasingu nowych aut, klient indywidualny lub firmowy będzie ponosił koszty rat leasingowych, w wysokości ustalonej w umowie. W puli rocznych wydatków znajduje się także ubezpieczenie pojazdu, obejmujące pełny pakiet OC i AC. Stawka ubezpieczeniowa pozostaje zależna od wartości pojazdu i jego parametrów technicznych. Dodatkowo należy się liczyć z koniecznością wykupienia tzw. ubezpieczenia GAP, które ma na celu pokryć stratę finansową przy szkodzie całkowitej. Leasingobiorca będzie pokrywał koszty eksploatacyjne, do których należy zakup paliwa czy wymiana części podlegających naturalnemu zużyciu.


Przestępcy dzwonią

w imieniu Aureus

Odbierasz telefon bo na ekranie widzisz numer infolinii Aureus ?

Nie zamawiałeś kontaktu, ale rozmówca mówi,

że składałeś wniosek leasingowy/kredytowy

i chce potwierdzić Twoją tożsamość?

Nie daj się nabrać, to oszustwo!