Samochody osobowe

i do 3.5t

Otrzymasz oferty z pięciu podmiotów leasingowych

Finansujemy wszystkie marki i modele aut

Auta do 96 miesięcy

Udział własny już od 0%

Minimum formalności i szybka decyzja


Czy leasing się opłaca?

Leasing to stosunkowo nowa, ale z roku na rok zdobywająca coraz więcej zwolenników, forma finansowania. Ten rodzaj umownych stosunków cywilnoprawnych ma bardzo wiele zalet. Nadal pokutuje przekonanie, że z dobrodziejstw takiego rodzaju umowy mogą korzystać tylko przedsiębiorcy. Tymczasem leasing konsumencki na samochód czy leasing bez działalności gospodarczej cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto także pamiętać o tym, że w leasing można wziąć nie tylko nowe rzeczy: leasing na samochody używane jest jednym z najpopularniejszych. W przeciwieństwie do kredytu, nie wnioskujemy o gotówkę, ale o możliwość korzystania z przedmiotu leasingu na warunkach zawartych w umowie. Decyzję o przyznaniu leasingu otrzymuje się niezwykle szybko (nawet w 24 godziny), często wymaganych jest mniej dokumentów i formalności niż przy procedurze przyznawania kredytu, a dodatkowo odbierany pojazd jest już zarejestrowany i ubezpieczony. Po zakończeniu spłat raty leasingowej samochód można odkupić po ustalonym wcześniej w umowie procencie jego wartości. Rozważając czy bardziej będzie nam się opłacało wziąć kredyt czy leasing na nasz wymarzony samochód warto pamiętać o tym, że w przypadku wyboru leasingu wzrasta nasza zdolność kredytowa, co z kolei pozwala na zakup droższego pojazdu – nawet do kwoty 500 tys. Raty można spłacać nawet przez 84 miesiące. W ofercie Aureus znajduje się wiele wariantów dopasowanych do indywidualnych wymagań i potrzeb. Nieważne, czy interesuje Cię leasing na zakup samochodu używanego, leasing maszyn budowlanych czy leasing na zakup samochodu używanego – u nas znajdziesz najlepszą ofertę.

Leasing – samochody używane

Tak jak już wspomnieliśmy, leasing można wziąć także na rzeczy używane, w tym na samochody. Wiek pojazdu nie jest przeszkodą – w swojej ofercie posiadamy leasing zarówno na pojazdy 2-3 letnie jak i takie, które mają 10 lat, a pojazdy specjalistyczne nawet do lat 16. Warto podkreślić, że samochód 3-letni otrzymuje takie same warunki finansowe jak ten nowy, od dealera z salonu. Ważnym aspektem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze samochodu używanego, który chcemy wziąć w leasing, jest wybór sprawdzonego dostawcy. Aureus jest firmą, która działa na rynku finansowym od kilkunastu lat. Przez ten czas nawiązaliśmy współpracę z wieloma dostawcami i współpracujemy tylko z tymi sprawdzonymi. Możecie być Państwo pewni, że wybrany przez Was samochód będzie sprawdzony, a zakup bezpieczny.

Leasing nowego auta

Leasing można wziąć także na nowy samochód. Dzięki minimalnym formalnościom i różnego rodzaju wariantom, np. popularnemu wśród przedsiębiorców leasingowi operacyjnemu na samochód osobowy, jest to opcja, którą warto skonfrontować z kredytem samochodowym. W przypadku leasingu konsumenckiego na samochód mamy możliwość finansowania pojazdów o większej wartości niż w przypadku kredytu. Warto także zwrócić uwagę na leasing mobilny – polegający na wynajmie długoterminowym oraz na leasing mierzony kilometrami, w którym koszty są uzależnione od liczby przejechanych kilometrów. W obu przypadkach czas spłaty rat wynosi od 24 do 60 miesięcy. Leasing na nowe auto to naprawdę wiele atrakcyjnych wariantów. Aby poznać je wszystkie i wybrać najkorzystniejszy dla siebie, zapraszamy do kontaktu z ekspertami Aureus.

Leasing operacyjny samochodu osobowego

W naszej ofercie znajduje się wart zainteresowania leasing operacyjny na zakup samochodu osobowego. Ze względu na jego zalety tę formę finansowania wybiera aż 80% przedsiębiorców. Samochód jest wtedy zaliczany w poczet majątku leasingodawcy i to on ma obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Wszelkie opłaty, np. wstępna, zaliczane są do kosztów podatkowych. Dobrą informacją dla zabieganych przedsiębiorców jest fakt, że w tym przypadku wymaganych jest minimum formalności oraz uproszczona procedura dokumentowania dochodów. To dobre rozwiązanie gdy chcemy inwestować w rozwój swojej firmy: cena wybranego samochodu może sięgać 500 tys. zł., do kwoty 100 tys. zł. nie jest wymagana zgoda współmałżonka. Na tak dużą inwestycję można pozwolić sobie już w momencie, kiedy wpłacimy zaledwie 1% wartości samochodu. Można także zdecydować się na rozłożenie rat leasingowych nawet na 84 miesiące! Taki rodzaj leasingu daje możliwość odliczenia całej raty leasingowej od kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość płacenia i rozliczania podatku VAT wraz z kolejnymi ratami.

Leasing konsumencki na samochód

Nawet jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, możesz skorzystać z tzw. leasingu konsumenckiego na samochód. To świetne rozwiązanie, ponieważ wymaganych jest mniej formalności niż w przypadku kredytu samochodowego. W przypadku leasingu konsumenckiego na samochód możesz zakupić zarówno pojazd nowy, jak i używany, a zakup taki zwiększa Twoją zdolność kredytową. Jako leasingobiorca możesz także liczyć na korzystniejsze warunki ubezpieczenia oraz jego większą ochronę (oprócz OC konieczne jest także ubezpieczenie AC i NNW). Wartość takiego leasingu może sięgać 100 tys. zł.

Leasing maszyn budowlanych

Jeśli prowadzenie i rozwój twojej działalności gospodarczej wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą leasingu maszyn budowlanych. Takie urządzenia potrafią kosztować nawet parę milionów złotych, dlatego maszyny budowlane warto wziąć w leasing, skorzystać z niskiej wpłaty własnej oraz pomocy doświadczonego eksperta Aureus. Również w tym przypadku możesz wybierać zarówno spośród sprzętu nowego, jak i używanego, którego wiek może sięgać aż 16 lat. Możliwość odliczenia podatku VAT zarówno z raty leasingowej, jak i wpłaty oraz wykupu sprawia, że spora inwestycja nie będzie tak dużym obciążeniem dla Twojego budżetu.