aureus_logo-new

Oddam leasing w dobre ręce. Czym jest CESJA?

Cesja umowy leasingowej

Cesja — przejęcie umowy w trakcie jej trwania.

Cesja nie dotyczy tylko umów leasingu czy kredytu, styczność z nią może mieć każdy z nas. Chociażby w przypadku usług takich jak umowa dostawy Internetu. Kiedy np. zmieniamy miejsce zamieszkania, a w nowym mieszkaniu nie ma dostępu do usług obecnego operatora, możemy przekazać kontynuowanie umowy nowemu właścicielowi sprzedanego przez nas mieszkania. Wszystko zależy od warunków umowy i jej zapisów.

Czy jest się czego obawiać, jeśli chodzi o cesję?

Ważne jest, aby cedent, od którego przejmujemy zobowiązanie, przedstawił nam umowę, którą przejmujemy. Koniecznym warunkiem do tego, aby mogła nastąpić cesja, jest uregulowanie wszelkich zaległości z nią związanych. Kontrakt nie zostanie przeniesiony na nas, jeśli poprzednik nie uregulował płatności. Jeśli chodzi o umowy leasingu, musimy pamiętać również o ubezpieczeniu przedmiotu leasingu (zobacz też: leasing samochodu używanego), które jest obowiązkowe, a które również możemy przejąć.

Oddam leasing w dobre ręce

Dlaczego tak dużo na portalach ogłoszeń o treści „oddam leasing”? Wyjaśnienie jest dość proste. Średnio po dwóch latach, osoby biorące nowy samochód chcą go zmienić na nowszy. Dlatego też pojawia się chęć pozbycia się leasingu, który trwa np. 36 miesięcy.

Zobacz więcej w odcinku programu Alfabet Finansowy: https://www.youtube.com/watch?v=7L2kk2fwfgQ