aureus_logo-new

W którym miesiącu najlepiej wziąć leasing?

Koniec roku tradycyjnie wiąże się ze wzmożoną aktywnością dealerów samochodowych oferujących atrakcyjne warunki leasingu swoich pojazdów. Czy rzeczywiście grudzień to najlepszy moment na skorzystanie z tej opcji finansowania i czy uzyskane wówczas rabaty faktycznie będą najlepsze? Odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania o właściwy miesiąc na leasing dla osoby fizycznej oraz firmy.

Leasing firmowy i konsumencki

Jeszcze kilka lat temu leasing na samochód lub dowolny, inny sprzęt był opcją zarezerwowaną wyłącznie dla właścicieli firm. Obecnie, z licznych korzyści, jakie daje taka forma finansowania pojazdów, maszyn oraz wielu innych towarów mogą korzystać również osoby fizyczne, choć na nieco innych warunkach leasingowych. Mówimy wówczas o leasingu konsumenckim, choć trzeba pamiętać, że w jego przypadku bank lub firma leasingowa mogą nakładać na klientów pewne ograniczenia.

Jakie są zalety leasingu samochodowego?

Pomimo zmian w przepisach, leasing nadal pozostaje jedną z najchętniej wybieranych form finansowania. Nie bez znaczenia jest tu spora konkurencja na rynku firm leasingowych, które walcząc o klienta, proponują atrakcyjne warunki współpracy. Do kluczowych zalet leasingu dla osoby fizycznej lub firmy należą m.in.:

– łatwiejsze procedury niż w przypadku kredytu bankowego,

– brak konieczności ponoszenia wysokiego, jednorazowego kosztu zakupu,

– opłaty dotyczące wyłącznie użytkowania leasingowanego przedmiotu,

– ubezpieczenie pojazdu lub maszyny przejmuje na siebie firma leasingowa,

– możliwość natychmiastowego użytkowania pojazdu wziętego w leasing,

– szansa na bardzo atrakcyjne warunki leasingu w przypadku poszczególnych modeli aut.

Leasing na koniec roku – czy to dobry pomysł?

Biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie generuje leasing dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw, nie dziwi fakt, że coraz większa grupa inwestorów interesuje się tą formą finansowania. Od lat szczególną popularnością oferty firm leasingowych cieszą się pod koniec roku, zwłaszcza w listopadzie i grudniu. Przyjęło się uważać, że to właśnie wówczas leasingobiorcy mogą liczyć na najlepsze oferty. Ma to często związek z dążeniem dealerów do wywiązania się z przyjętych na początku roku planów sprzedażowych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to idealna sytuacja dla konsumenta, ponieważ może on liczyć na atrakcyjne warunki leasingu.

W praktyce może jednak okazać się, że grudzień nie jest najlepszym miesiącem na leasing samochodu. Firma leasingowa może jednak wykorzystać zwiększony popyt klientów, w celu podniesienia cen. Koniec roku może być dobrym momentem na leasing dla przedsiębiorców, poszukujących kosztów w celu uniknięcia zapłaty wysokiego podatku dochodowego za mijający rok. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet nowy pojazd leasingowany w końcówce grudnia 2020, 1 stycznia będzie już nominalnie o rok szarszy.

Może się więc okazać, że podpisanie umowy w pierwszych miesiącach nowego roku zapewni atrakcyjniejszy leasing dla osoby fizycznej lub firmy. Z całą pewnością, nie warto działać pod presją czasu – rzetelna analiza i porównanie ofert kilku leasingodawców sprawi, że nadal będziemy mogli liczyć na korzystne finansowanie.

Aureus  Sp. z o.o.

NIP 631 264 4058

REGON 242 799 493

Biuro Gliwice

ul. Pionierów 8,

44-117 Gliwice


Biuro Tarnobrzeg

Al. Warszawska 227/B

lok BA 01,

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny

39-400 Tarnobrzeg


Biuro Andrychów

ul. Fabryczna 3b,

34-120 Andrychów


Oddział Północ

Kartuzy

ul. Kościuszki 27

83-300 Kartuzy

tel. +48 690 016 356