aureus_logo-new

Czy warto wziąć leasing u brokera leasingowego?

Firmy, ale także coraz częściej klienci indywidualni, chętnie korzystają z zalet leasingu jako atrakcyjnej formy finansowania. Niestety, może zdarzyć się, że bank lub firma leasingowa negatywnie ocenią naszą zdolność, odmawiając przyznania wsparcia. Szansą na rozwiązanie problemu mogą być brokerzy

leasingowi, których usługi cieszą się coraz większą popularnością.

Kim jest broker leasingowy?

Działalność brokera leasingowego polega na pośredniczeniu między podmiotami z sektora finansowego (także pozabankowego) a klientami indywidualnymi bądź biznesowymi. Celem tego pośrednictwa jest oczywiście znalezienie najkorzystniejszej oferty leasingu operacyjnego lub finansowego, z której będzie mógł skorzystać podmiot poszukujący takiego finansowania. Broker leasingowy może okazać się bardzo cennym wsparciem dla osoby niezorientowanej szczegółowo w zasadach, na jakich firmy oraz banki udzielają leasingu, ponieważ do jego zadań należy m.in.:

– porównywanie poszczególnych ofert finansowych,

– negocjowanie indywidualnych warunków umowy,

– reprezentowanie leasingobiorcy w kontaktach z bankami,

– sporządzanie niezbędnych dokumentów oraz załatwianie formalności.

Kiedy warto skorzystać z usług pośrednika leasingowego?

Jeśli zamierzamy ubiegać się o leasing na samochód (zobacz: leasing samochodu), sprzęt do firmy lub dowolny, inny środek trwały, nie mając pewności, czy nasza zdolność finansowa umożliwi otrzymanie pozytywnej decyzji, warto pierwsze kroki skierować właśnie do pośrednika od leasingu. Wykwalifikowany doradca nie tylko porówna dla nas oferty poszczególnych podmiotów, ale pomoże również w wypracowaniu optymalnej strategii rachunkowej, która znacząco zwiększy szansę na otrzymanie leasingu. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z takiej formy wsparcia, a rozważamy wzięcie w leasing np. pojazdu, broker leasingowy również może okazać się wymiernym wsparciem. Z jego pomocą łatwiej przygotujemy niezbędne dokumenty, otrzymując cenne wsparcie przy wszystkich formalnościach. Wreszcie, brokerzy leasingowi często bywają szansą dla wszystkich tych, którym bank lub inna instytucja finansowa odmówiły wsparcia właśnie ze względu na brak zdolności. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że poszczególni leasingodawcy inaczej analizują kondycję finansową swoich klientów, uwzględniając m.in.:

– dochody firmy,

– jej staż na rynku,

– ewentualne zaległości względem kontrahentów i organów państwa,

– wysokość obrotów i bieżące zobowiązania,

– dotychczasową historię kredytową przedsiębiorstwa.

Każdy z tych czynników może przesądzić o tym, że bank odmówi leasingu lub nie zaproponuje nam wystarczająco atrakcyjnych warunków. Warto wówczas pamiętać, że usługi brokerów leasingowych stanowią szansę na to, by nawet przy niekorzystnej historii lub braku zdolności, otrzymać finansowanie w formie leasingu.

Jak wybrać brokera leasingowego?

Na rynku przybywa pośredników, adresujących swoje usługi zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Wiedza brokerów leasingowych, ich doświadczenie oraz kontakty w instytucjach finansowych mogą zaważyć na tym, czy klient uzyska atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania. Właśnie dlatego, warto zaufać sprawdzonym przedstawicielom, funkcjonującym na rynku od lat i mogącym pochwalić się bogatą gamą sukcesów na trudnym i wymagającym dużej wiedzy rynku finansowym.

Aureus  Sp. z o.o.

NIP 631 264 4058

REGON 242 799 493

Biuro Gliwice

ul. Pionierów 8,

44-117 Gliwice


Biuro Tarnobrzeg

Al. Warszawska 227/B

lok BA 01,

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny

39-400 Tarnobrzeg


Biuro Andrychów

ul. Fabryczna 3b,

34-120 Andrychów


Oddział Północ

Kartuzy

ul. Kościuszki 27

83-300 Kartuzy

tel. +48 690 016 356

polnoc@aureus.pl