aureus_logo-new

Jak wygląda procedura leasingowa krok po kroku?

Wiele osób zastanawia się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać leasing, nie znając jeszcze całej procedury od strony praktycznej. Leasing staje się obecnie bardzo atrakcyjnym sposobem finansowania nowego samochodu, który następnie można wykorzystywać zgodnie z zapisami w umowie. Procedura leasingowa występuje w dwóch wariantach, które różnią się między sobą maksymalną wartością pojazdu. Wyróżniamy tutaj procedurę uproszczoną oraz pełną. Każda z nich odznacza się wymogami przedłożenia różnej ilości dokumentów i zaświadczeń. Dla procedury uproszczonej wystarczą podstawowe dane osobowe oraz kopie dokumentów tożsamości. Jednak należy przy niej posiadać wkład własny, a maksymalna wartość leasingowanego samochodu z reguły nie pozwala na użytkowanie samochodu wysokiej klasy i o bogatym wyposażeniu. Procedura leasingowa pełna stosowana jest natomiast najczęściej dla przedsiębiorstw,

które leasingiem finansują samochody najwyższej klasy. Wyjaśnimy tutaj pokrótce, jak wziąć samochód w leasing (zobacz: leasing samochodu), oraz jakie poszczególne etapy proceduralne należy przejść, aby cieszyć się wymarzonym pojazdem w krótkim czasie.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać leasing?

Podstawowym warunkiem, który wymaga procedura leasingu, staje się posiadanie odpowiedniego majątku pozwalającego na terminowe spłaty rat. Dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przedłożenie dokumentów tożsamości musi zostać uzupełnione o poświadczenie majątkowe, np. z tytułu umowy o pracę. W procedurze leasingowej dla firm uwzględnione jest natomiast poświadczenie o dochodach z tytułu kontraktów, zleceń itp. Należy także posiadać wiarygodną historię kredytową. Pełna procedura leasingu takich wymogów posiada zdecydowanie więcej, gdyż tutaj kwoty całkowite odznaczają się dużo większym kalibrem. Wiedząc jakie warunki trzeba wypełnić aby otrzymać leasing, można szybko przygotować pełną dokumentację, co znacznie przyśpieszy proces otrzymania decyzji ze strony firmy leasingowej. Leasing to specyficzna forma pożyczki, dlatego każda instytucja będzie dążyła do zabezpieczenia finansowego. Dlatego tak ważne jest tutaj posiadanie stałego dochodu lub firmy przynoszącej zyski w dłuższym okresie. Po udokumentowaniu dochodów możliwe będzie szybkie przejście wszystkich kolejnych etapów procedury leasingu. Wiedząc już, jak kształtują się wymogi leasingu, przejdźmy teraz do odpowiedzi na częste pytania klientów: jak wziąć samochód w leasing oraz jak wziąć samochód w leasing na firmę.

Jak wziąć samochód w leasing?

Wiedza, jak wziąć auto w leasing, nie wymaga studiowania grubych książek. Cała procedura pozostaje intuicyjna, a jej przejście zajmuje w różnych firmach od 2-5 dni w przypadku nowych samochodów osobowych i 5-9 dni dla aut używanych. Rozważanie nad tym, jak otrzymać samochód w leasing, należy rozpocząć od wypełnienia wniosku na stronie instytucji leasingowej. Znajdziemy tam wszelkie niezbędne informacje, a samo przesłanie wniosku nie zajmuje dużo czasu. Następne kroki leżą już w gestii konkretnej instytucji udzielającej leasingu, dlatego klient nie musi się martwić niczym dodatkowym. Wiemy już, jak wziąć auto w leasing na osobę prywatną, więc przejdźmy teraz do wyjaśnienia, jak można otrzymać samochód w leasing na firmę. H2: Jak wziąć samochód w leasing na firmę? Otrzymanie leasingu na samochód na firmę różni się od poprzedniej wersji jedynie rodzajem przedkładanych dokumentów. Konieczne są tutaj poświadczenia wpisów do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o braku zaległości, opinie od banków itp. Dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku otrzymanie leasingu nie stanowi problemu. Przy dobrej płynności finansowej nawet pełna procedura nie zajmuje dużo czasu.

Jak kształtuje się procedura leasingowa?

Wiemy już, jak wziąć auto w leasing oraz jakie warunki należy przy tym spełnić. Powiemy jeszcze na koniec o poszczególnych etapach proceduralnych, które mają miejsce przy obsłudze wniosków. Pierwszym z nich staje się wypełnienie i wysłanie wniosku przez leasingobiorcę. Otwiera to proces weryfikacji danych osobowych oraz wysokości dochodów przez leasingodawcę. Warto tutaj wspomnieć, że firmy leasingowe weryfikują swoich klientów także za pomocą niestandardowych metod, jak na przykład sprawdzanie opinii o firmie w internecie czy telefony do kontrahentów. W następnej kolejności odbywa się weryfikacja dostawcy oraz samochodu osobowego, który ma stanowić przedmiot umowy leasingowej. Później następuje już decyzja o przyznaniu finansowania oraz podpisanie umowy z klientem. Ostatnim punktem staje się zakup samochodu przez leasingodawcę i wydanie go do użytkowania dla

leasingobiorcy.

Leasing jest zatem prostym i skutecznym sposobem na otrzymanie nowego samochodu, zarówno dla osoby prywatnej, jak i firmy. Aby go otrzymać, wystarczy skontaktować się z firmą leasingową, taką jak Aureus, która prowadzi klienta przez cały proces i służy pomocą doradczą. W Aureus całą procedurę przyznawania leasingu można przejść w 1 dzień, co jest niespotykane nigdzie indziej.

Aureus  Sp. z o.o.

NIP 631 264 4058

REGON 242 799 493

Biuro Gliwice

ul. Pionierów 8,

44-117 Gliwice


Biuro Tarnobrzeg

Al. Warszawska 227/B

lok BA 01,

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny

39-400 Tarnobrzeg


Biuro Andrychów

ul. Fabryczna 3b,

34-120 Andrychów


Oddział Północ

Kartuzy

ul. Kościuszki 27

83-300 Kartuzy

tel. +48 690 016 356